HP اچ پی


سرورهای hp :

مجموعه زیر ساخت قدرتمند با امکانات و انعطاف پذیری حرفه ای ، باعث افزایش اثربخشی سرور شده و همچنین بستر بهره برداری را جهت استفاده از  فناوری های روز در آینده را نیز  فراهم می نمایند . سرورهای hp همیشه از پرفروش ترین محصولات این کمپانی بوده و از مهمترین تجهیزات برای ایجاد بسترهای بهره برداری در فضای فناوری اطلاعات محسوب می گردد. سرورهای hp به همراه دیگر ابزارهای موجود برای مدیریت ، ذخیره سازی داده ها و تجهیزات جانبی، امکان ارائه خدمات مورد نیاز برای ادارات ، شرکتها و محیط های کاری با کیفیت بالا را ایجاد می نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه های فنی و قیمت محصولات با شرکت طراحان اندیشمند آتی تماس حاصل فرمایید .

سرورهای گروه Proliant به سه زیردسته Rackmount و Tower و Blade تقسیم بندی شده اند. سرورهای Tower و Rackmount در مدلهای ۱۰، ۳۰ ، ۱۰۰ ، ۳۰۰ و ۵۰۰ وارد بازار شده است. در ذیل مطلب به معرفی هر گروه از سرورهای سری Proliant  خواهیم پرداخت :

  • HP Rack mount Server Category DL

این دسته از سرورهای hp ، دارای شاسی با سایز کوچک هستند که به صورت فشرده ، با چگالی بالا و قابلیت انعطاف و مدیریت پذیری فوق العاده در اختیار کاربران قرار گرفته اند. همچنین برای سرور روم ها با تعداد زیاد رک و سرور مناسب می باشند و برای بهره برداری مناسب باید داخل رک نصب گردند . در این بخش از سرورها می توان به زیر رده های سری DL100 ، DL300 ، DL500 ، DL700 و DL900 اشاره نمود.

  • HP Tower Server Category ML

این گروه از سرورهای hp ، دارای کیس ایستاده با ابعاد متوسط هستند که برای بهره منده از I/O بالا و ایجاد ظرفیت هارد دیسک متنابه توسط هاردهای ۳٫۵ اینچی به صورت فشرده و قابلیت انعطاف پذیری فوق العاده و مدیریت دقیق داده ها در اختیار کاربران قرار داده شده اند . همچنین این سرورها برای کسب و کارهای متوسط و شرکتها بسیار مناسب خواهند بود و جهت بهره برداری مناسب نیاز اساسی به نصب در رک ندارند . در این دسته از سرورها می توان به زیر گروههای سری ML10 ، ML30 ، ML100  و ML300 اشاره کرد.

  • HP Blade Server

دسته blade سرورهای اچ پی شکل تیغه‌ای داشته و به شکل بسیار فشرده و ماژولار طراحی شده اند. نحوه قرارگیری این سرورها در رک به صورت یکپارچه بوده و تعداد ۸ یا ۱۶ دستگاه از آنها در شاسی های مخصوصی به نام C7000 و C3000 قرار خواهد گرفت و در رک نصب می‌شو ند. ساختار جدید و متفاوت این سرورها باعث کاهش هزینه های مراکز داده شده و بالا رفتن کیفیت سرویس دهی را به ارمغان می آورد .